Starostlivosť o šperky

 

Šperky si skladajte dole pred sprchovaním, kúpaním, umývaním riadu dole a pred spaním, aby nedošlo ku kontaktu s chlórovou vodou  z dôvodu mechanického alebo povrchového  poškodenia. Pri styky v morskou vodou, voňavkami, krémami, lakom na vlasy, chemikáliami, v prostredí síry a jódu  môže dôjsť k ich povrchovému  poškodeniu.  Šperky uchovávajte v krabičke aby ste predišli mechanickému poškodeniu šperku. Pri kontakte s potom, ak je Vaše PH vysoké  môžu strieborné šperky po čase mierne sčernieť, vyčistiť ich môžete špeciálne vyrobenou tkaninou na čistenie drahých kovov ( zlata a striebra ),  prípadne ich môžete dať vyčistiť do zlatníctva. Luxusnú bižutériu v rhódiu ( t.j antialegickú ) s predĺženou životnosťou ošetrujte čistiacou tkaninou na drahé kovy.

Pri ródiovaných a pozlátených šperkoch treba počítať so zvýšenou starostlivosťou o tieto šperky. V prípade, že sa opakovane dostávajú do kontaktu s agresívnym potom, či vodou, môžu ľahko zmeniť svoju farbu, na čo sa nevzťahuje záruka vrátenia peňazí, pretože nejde o chybu výrobného charakteru.

Rhódiované šperky sú elektronicky potiahnuté ródiom. Rhódium je najdrahší kov zo skupiny platinových kovov sivo-bieleho vzhľadu. Rhódium sa používa na potiahnutie šperkov zo striebra a aj z obecného kovu. Šperky takto potiahnuté rhódiom sú vhodné aj pre alegrikov.

 

Reklamáciu nie je možné uznať v prípade


  • poškodenia v dôsledku nedodržania starostlivosti o šperky
  • poškodenia tovaru vodou, vlhkosťou, prašnosťou, chemikáliam / lakom na vlasy, voňavkami,  krémami, chemickým čistením šperkov,.../
  • mechanickým poškodením alebo prirodzeným opotrebovaním
  • živelnej udalosti